تاریخ انتشار:19 اسفند 1400در 2:49 ب.ظ کد خبر:24048

مدیرکل فرهنگ وارشاداسلامی هرمزگان:بومی سازی علم ودانش در کشور از ثمرات انقلاب است

دانش و علم در کشور بومی سازی شده است مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در آیین بزرگداشت پرفسور منوچهر وثوقی شهواری گفت: دانش و علم در کشور بومی سازی شده که از ثمرات انقلاب است.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ...

دانش و علم در کشور بومی سازی شده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در آیین بزرگداشت پرفسور منوچهر وثوقی شهواری گفت: دانش و علم در کشور بومی سازی شده که از ثمرات انقلاب است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،ضمن تاکید بر اهمیت الگو سازی و معرفی اساتید ،دانشمندان و عالمان به عموم مردم افزود:قدردانی از بزرگان یک سنت و فرهنگ حسنه است و در اسلام و قرآن کریم به کرات مورد تاکید قرار گرفته است.
وی بیان کرد:بهترین راه ترویج علم آموزی گسترش فرهنگ تقدیر و تجلیل از صاحبان علم است و استان هرمزگان و تاریخ درخشان آن سرشار از بزرگان و عالمان و دانشمندان است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به تقویت رویکرد الگو سازی از مفاخر و مشاهیر استان در برنامه ریزی های آتی اشاره کرد و اظهار داشت: زمانی معرفی مشاهیر و الگو سازی از آنها تاثیر گذار است که در زمان حیات مشاهیر از آنها تجلیل و بزرگداشته شوند و این رویکرد اولویت حوزه فرهنگ هرمزگان است.
دبیر شورای فرهنگ عمومی استان هرمزگان به خدمات انقلاب در حوزه ترویج علم و دانش اشاره کرد و گفت: دسترسی آسان به علم و علم آموزی از مهمترین خدمات و ثمرات انقلاب است و در گذشته این امکان برای عموم مهیا نبود.
جهانگیری افزود: رشد علمی کشور بعد از انقلاب جهش یافته و به خودکفایی رسیده است و این نتیجه ی تلاش نخبگان و بستر سازی مناسب دولت و نظام است.
وی به بومی سازی علم در کشور اشاره کرد و بیان داشت: آنچه باعث بومی سازی علم در ایران اسلامی شد باورهای اسلامی،اعتقادی و اخلاقی است و علم همراه اخلاق برای عموم نافع و سودمند است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در منزلت و جایگاه پرفسور منوچهر وثوقی گفت: وی از برجسته ترین مشاهیر امروز هرمزگان در حوزه ی علم است که از روستایی نخبه پرور در شهرستان میناب به نام شهوار توانست به بلاترین مدارج علمی و افتخار علمی دست یابد و مورد فخر هرمزگانی هاست.

بازدیدها: ۱۱

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi