تاریخ انتشار:26 اردیبهشت 1401در 11:43 ب.ظ کد خبر:24689

نارضایتی عضو شورای شهر از عملکرد ضعیف سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری بندرعباس/ کارت زرد عضو شورا به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندرعباس

در صحن شورا مطرح شد؛نارضایتی عضو شورای شهر از عملکرد ضعیف سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری بندرعباس/ کارت زرد عضو شورا به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندرعباس عضو شورای شهر بندرعباس با تاکید بر اینکه افرادی که از خارج بدنه شهرداری، به عنوان مدیر به این ...

در صحن شورا مطرح شد؛
نارضایتی عضو شورای شهر از عملکرد ضعیف سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری بندرعباس/ کارت زرد عضو شورا به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندرعباس

عضو شورای شهر بندرعباس با تاکید بر اینکه افرادی که از خارج بدنه شهرداری، به عنوان مدیر به این مجموعه تحمیل شده اند تذکر داد و تصریح نمود : توقع می‌رود این مدیران تحمیلی یا وارداتی به شرح وظایف محل فعالیت خود نگاهی بیندازند تا با عملکرد ضعیف مجموعه تحت نظر خود را زیر سوال نبرند و از طرفی وظایف شورا را نیز، مطالعه نمایند و بدانند ما نمایندگان مردم هستیم و انتقادها جهت بهبود عملکردها ست نه از سر خصومت یا دشمنی.

به گزارش….، احمد کناری نژاد در سی و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر با انتقاد از عملکرد ضعیف سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری بندرعباس، عنوان کرد: برخی مدیران شهرداری هنوز جایگاه شورا را درک نکرده اند و یا اینکه به دنبال دهن‌کجی به نمایندگان مردم هستند.
وی افزود : رویه کنونی در بین این مدیران نشان دهنده بی‌تجربگی، لجبازی و ناکارآمدی بوده و این مسئله در عملکردها نیز، قابل درک و تامل است.

کناری نژاد در بخش دیگری از سخنانش ضمن اشاره به گزارش عملکرد ارائه شده توسط رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندرعباس، ادامه داد: متاسفانه نگاه گذرا به عملکرد سازمان طی ماه‌های اخیر و مقایسه گذرای آن با وظایف و ماموریت‌ها قانع‌کننده نیست.

این مقام مسئول تاکید کرد:انتظار این است که مقام بالاتر از رئیس سازمان، یعنی شهردار پاسخگوی افکار عمومی و نمایندگان آنها باشد، چرا که وظیفه شورا، نظارت بر کار شهرداری است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس در خصوص وضعیت باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری نیز با بیان اینکه باشگاه ثبت شده دارای هیئت مدیره است، تاکید کرد: اعضای هیئت مدیره این باشگاه مسئولیت دارند تمام تلاش خود را برای بهبود وضعیت تیم و آینده بهتر آن، به کار گرفته و مانع از حواشی شوند.

عضو شورای شهر بندرعباس خطاب به رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: خواهش می کنم نسبت به مسائل واقع بین باشید، چرا که مساجد از عملکرد سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری بندرعباس گلایه‌مند هستند.، در حالی که مساجد خط مقدم کار فرهنگی هستند.
کناری‌نژاد عنوان کرد: حوزه گردشگری، فرهنگ شهروندی، فرهنگسراها، زمین‌های ورزشی و …. جزو بخش‌های مغفول مانده و ضعیف شهرداری در این سازمان است.

کناری نژاد گفت: شش اولویت را خدمت شما ارائه می‌کنم که انتظار می رود برنامه‌ها براساس این اولویت ها در صحن شورا مطرح کنند.

وی ادامه داد: ارتقا فرهنگ شهروندی وظیفه نخست سازمان فرهنگی شهرداری است که در برنامه‌های رییس سازمان نبود. دوم ارتقا فرهنگ تفریح و سلامت روح و جسم که در گذشته مثل چمن‌های مصنوعی، زمین‌های ساحلی و پارک ورزش، سازمان نسبت به این موضوع چه اقداماتی قرار است در آینده انجام دهد که بندرعباس را به سمت سالم بودن و شاداب بودن سوق دهیم.

عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: در خصوص چمن‌های مصنوعی مطرح شد که مبنای ما این است که الگویی را بسازیم نه آنکه تقلید کنیم که تهران و مشهد و سایر شهرها چه کار کردند و ما مشابه آن را بسازیم ما باید الگوی دیگری را بسازیم.
وی افزود : مبنا بر آن بوده که ورزشگاه‌های محله‌ای ساخته شوند که دارای همه امکانات نیز باشند ، باشگاه ثبت شود و محله بتواند از ظرفیت‌های مختلف و استعدادهای جوانان بهره مند شود نه صرفاً مختص فوتبال باشد و در حوزه‌های مختلف استعدادهای مختلف محله را شناسایی کنند.

وی با اشاره به احیای هویت بومی و محلی گفت :برای هویت بخشی بومی و محلی چه اقداماتی انجام داده اید؟ و چه اقداماتی قرار است انجام شود؟ اینکه آداب و رسوم‌های خاص شهری، شخصیت‌های برجسته ای که در شهر بندرعباس وجود دارد نسبت به این موارد چه اقداماتی صورت گرفته است؟

کناری نژاد با اشاره به اولویت چهارم که فرهنگ دینی و انقلابی است، اضافه کرد: به دلیل اینکه دستگاه‌های مختلفی هستند که در این حوزه فعالیت می‌کنند، اولویت چهارم ما محسوب می‌شود.که مناسبت‌های ملی مذهبی است، حضور پررنگ و آذین بندی کردن به درستی و با حساسیت انجام شود .
وی گفت :امیدوار بودیم طرحی در این دوره ارایه شود که بگوییم شهر در مناسبت‌های ملی و مذهبی به صورت پسندیده و در خور شان آذین بندی شده است که می‌تواند همراه با مشارکت مردمی باشد.

عضو شورای شهر بندرعباس ادامه داد: اولویت پنجم ارتقا فرهنگ مطالعه است که متأسفانه سرانه مطالعه بسیار بسیار پایین است که ما می‌توانیم با اتوبوس کتاب، کافه کتاب، پیک دانایی و… این کار را انجام دهیم.

وی با اشاره به اولویت ششم، بیان کرد: ارتقا فرهنگ کار و تلاش که همه معتقدند که در بندرعباس مشاغل بسیاری وجود دارد اما در رتبه فلاکت نخست هستیم، به دلیل اینکه فرهنگ کار و تلاش نهادینه نشده است. اینها موضوعاتی است که سازمان باید در قبال آن فعالیتش را بیشتر کند.

وی در پایان خطاب به رییس شورا خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از مسئولین در صحن شورا به اعضای شورا توهین می‌کنند و حتی این موضوع پیگیری نمی شود یا این افراد مسئول را به جلسه شورا دعوت نکنید هنگامی که طاقت ندارند ما حرفی بزنیم و موضوعی را مطرح کنیم یا انتقاد کنیم یا اینکه تحمل انتقاد را داشته باشند.

بازدیدها: ۱۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi