تاریخ انتشار:۰۶ مرداد ۱۳۹۳در ۰:۰۰ ق٫ظ کد خبر:355

هدیه جنبلاط به «سید حسن نصرالله»

هدیه جنبلاط به «سید حسن نصرالله» یک پایگاه خبری مدعی شد که رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقی خواه روز گذشته یک کتاب درباره شکل گیری معاهده «سایکس پیکو»‌ به دبیر کل حزب الله لبنان هدیه کرد. یک پایگاه خبری مدعی شد که رئیس حزب دروزی سوسیالیست ...
یک پایگاه خبری مدعی شد که رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقی خواه روز گذشته یک کتاب درباره شکل گیری معاهده «سایکس پیکو»‌ به دبیر کل حزب الله لبنان هدیه کرد.
یک پایگاه خبری مدعی شد که رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقی خواه روز گذشته یک کتاب درباره شکل گیری معاهده «سایکس پیکو»‌ به دبیر کل حزب الله لبنان هدیه کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه خبری «الانباء» با اشاره به دیدار روز گذشته «ولید جنبلاط» رئیس حزب دروزی سوسیالیست ترقی خواه با «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله، مدعی شد که جنبلاط کتاب « A Line in the San» نوشته «جمیز بار» را به سید حسن نصر الله هدیه کرده است.

بر اساس این گزارش، کتاب « A Line in the San» به زبان انگلیسی بوده و دوره شکل گیری معاهده «سایکس پیکو»‌ را مورد بررسی قرار می‌دهد.

معاهده سایکس – پیکو (Sykes-Picot Agreement) قراردادی سری است که میان انگلستان و فرانسه در آوریل ۱۹۱۶ به دنبال مذاکرات “سرمارک سایکس” (۱۹۱۹-۱۸۷۹) و “فرانسوا ژرژ پیکو” (۱۹۵۱- ۱۸۷۰) برای تقسیم امپراتوری عثمانی بعد از جنگ جهانی اول منعقد شد.

بر اساس توافقنامه سایکس – پیکو منطقه شام به سه منطقه (الف) “الزرقاء” که همان “عراق” است و تابع حاکمیت انگلیس و منطقه (ب) “الحمراء” که همان “سوریه” است و تابع حاکمیت فرانسه می‌باشد و منطقه (ج) منطقه “السمراء” یا همان “فلسطین” است که تابع حاکمیتی بین المللی است و این مقدمه و زمینه‌ساز تسلیم فلسطین به یهود خواهد بود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi