تاریخ انتشار:۱۱ دی ۱۳۹۳در ۳:۵۰ ب٫ظ کد خبر:3551

باند صدور مدارک آموزشی جعلی در جیرفت ،کرمان،قشم، شناسایی شد

باند صدور مدارک آموزشی جعلی در کرمان شناسایی شد کرمان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: باند مرتبط با صدور مدارک آموزشی مهارتی جعلی در کرمان شناسایی شد. به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی گزارش ارسالی از ...

باند صدور مدارک آموزشی جعلی در کرمان شناسایی شد

کرمان – ایرنا – رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: باند مرتبط با صدور مدارک آموزشی مهارتی جعلی در کرمان شناسایی شد.

به گزارش ایرنا، یدالله موحد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در پی گزارش ارسالی از معاونت اطلاعات سپاه ثارالله استان به دادستان کرمان مشخص شد هفت موسسه آموزش مهارتی که در زمینه های گرافیک، کامپیوتر و تصویربرداری و مراکز علمی – کاربردی مبادرت به برگزاری دوره های آموزشی کرده اند و پس از طی دوره آموزشی، تعدادی پرونده های صوری و متقلبانه را تشکیل داده و با دریافت مبالغ ۷۰۰ هزار تا دو میلیون تومان اقدام به صدور گواهینامه خلاف واقع کرده اند.

وی با اشاره به اینکه جمعی از کارکنان ادارات ذیربط و مدیران این موسسه های آموزشی تحت تعقیب قرار گرفتند، اظهار کرد: این پرونده در شعبه سوم بازپرسی کرمان در حال بررسی است.

وی با بیان این که این جریان از سال ۹۰ آغاز شده و قریب به سه سال ادامه داشته است، تصریح کرد: متاسفانه افرادی با سوء استفاده از غفلت هایی که در برخی ادارات از جمله فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است، اسامی افرادی را وارد لیست این اداره کل کرده اند و این گواهینامه های صوری صادر شده است.

موحد بر نظارت هرچه بیشتر از سوی ادارات مربوط بر فعالیت موسسات زیر مجموعه تاکید و خاطرنشان کرد: تعداد دقیق گواهینامه های صادر شده مشخص نیست و برآوردهای اولیه بیانگر صدور قریب سه هزار گواهینامه آموزشی مهارتی و گواهینامه های سیکل دیپلم و بعضا گواهینامه های دانشگاهی است.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در این رابطه متقاضیانی از استان های کرمانشاه، تهران و سمنان نیز وجود داشته و اینگونه گواهینامه ها را دریافت کرده اند.

وی بیان کرد: حساب بانکی متهمان این پرونده نیز بصورت دقیق بررسی شده و برخی متهمان تا پنج میلیارد ریال گردش مالی در برخی مقاطع داشته اند.

وی افزود: در این پرونده کارکنان اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیران موسسات آموزشی متخلف و سایر افرادی که به نحوی مشارکت داشته اند، متهم هستند.

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: تاکنون افرادی که مبادرت به صدور این گواهینامه ها و پرونده های جعلی کرده اند، قریب به ۱۲ نفر هستند که احتمالا افراد دیگری نیز از جمله افرادی که این گواهینامه ها را دریافت کرده اند شناسایی خواهند شد و دادگاه حکم ابطال گواهینامه های صادر شده را صادر خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه موسسات متخلف در کرمان، جیرفت و قشم پلمپ شده اند، اظهار کرد: متهمان این پرونده با قرار بازداشت موقت وارد زندان شده اند و بعد از تبدیل قرار بازداشت موقت به قرار دیگری، در حال حاضر آزاد هستند که در نهایت به پرونده رسیدگی شده و صدور حکم قانونی صورت خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: اشخاصی که گواهینامه ها را دریافت کرده اند به نوعی مداخله ای در جرم داشته اند زیرا استفاده از این مدارک جرم و مستوجب مجازات است که در این رابطه لازم است افرادی که این گواهینامه ها را دریافت کرده اند قبل از مراجعه ماموران، با بازپرس همکاری و از تخفیفات قانونی در این زمینه استفاده کنند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi