تاریخ انتشار:۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴در ۶:۰۴ ب٫ظ کد خبر:5449

مردم ما به شما افتخار می کنند”

  "مردم ما به شما افتخار می کنند" تعبیر رئیس جمهور عراق درباره هاشمی آقای فواد معصوم، رئیس جمهور عراق دراین دیدار خطاب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جناب‌عالی از شخصیت‌ها و چهره‌هایی هستید که مردم عراق به ایشان افتخار می‌کنند hashemirafsanjani.ir - آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ...

 

تعبیر رئیس جمهور عراق درباره هاشمی

“مردم ما به شما افتخار می کنند”

تعبیر رئیس جمهور عراق درباره هاشمی

آقای فواد معصوم، رئیس جمهور عراق دراین دیدار خطاب به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جناب‌عالی از شخصیت‌ها و چهره‌هایی هستید که مردم عراق به ایشان افتخار می‌کنند

hashemirafsanjani.ir – آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دیدار رئیس جمهور عراق با تأکید بر این نکته که «جمهوری اسلامی ایران منافع ملی در عراق را از طریق کمک به استقرار صلح و ثبات سیاسی و تحکیم روند مردم سالاری در این کشور دنبال می‌کند»، گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران کمک به دولت و مردم عراق در تمام زمینه‌ها و توسعه‌ی آن کشور و حمایت از دولت و ملت در مبارزه علیه تروریسم است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز نگرانی از سازماندهی هدفمند تروریست‌ها در عراق و حمایت گسترده دشمنان مسلمانان از گروه تروریستی داعش با عنوان «دولت اسلامی»، خاطر نشان کرد: البته باید توجه داشت خطر تروریست‌ها فقط در محدوده عراق نخواهد ماند و دامنه‌ی این‌گونه اقدامات می‌تواند ابعاد گسترده‌تری در منطقه و حتی در همان کشورهای غربی به خود بگیرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه مردم عراق سالیان درازی است که از آرامش و امنیت واقعی برخوردار نبوده‌اند، گفت: الان زمان آن رسیده است تا بخش‌های مختلف عراق اعم از شیعه، سنی و کردها با همدلی و همکاری، امنیت کامل را در تمام کشور برقرار سازند.

ایشان با تأکید بر این نکته که امنیت عراق پیوند محکمی با امنیت منطقه دارد، اظهار داشت: مردم و مسؤولان عراقی بهتر می‌دانند که مطمئن ترین راه برای غلبه بر بحران امنیتی فعلی استفاده از ظرفیت‌های مردمی است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پایان گفت: در جلوگیری و گسترش تفرقه بسیار جدی باشید و ایران را به عنوان یک دوست واقعی همواره در کنار خود ببینید.

آقای فواد معصوم نیز در این دیدار با یادآوری سوابق توجهات و اقدامات خوب و نقش تأثیرگذار جمهوری اسلامی ایران برای کمک به مردم عراق در مراحل مختلف، خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: جناب‌عالی از شخصیت‌ها و چهره‌هایی هستید که مردم عراق به ایشان افتخار می‌کنند.

رئیس جمهور عراق با تأکید بر اراده سیاسی کشور متبوعش برای گسترش روابط همه جانبه با جمهوری اسلامی ایران، گفت: لغو روادید، حفظ محیط زیست، ارتباط ریلی، لایروبی و پاکسازی شط العرب و اروندرود از مباحث مطرح شده در روابط دو کشور است.

آقای فؤاد معصوم با قدردانی از موضع ارزنده جمهوری اسلامی ایران در حمایت از عراق و ارسال کمک‌های انسان دوستانه و راهبردی به این کشور گفت: ایران اولین کشوری بود که فوراً و بدون پیش شرط در همه‌ی زمینه‌ها به خصوص در مقابله با داعش که ریشه در حزب بعث دارند به عراق کمک کرد.

رئیس جمهور عراق افزود: ایران به عنوان کشور دوست و همسایه عراق نقش مهمی برای برقرای همگرایی داخلی در عراق ایفا کرده است و ما نیازمند تجربیات ارزشمند ایران در زمینه‌های مختلف هستیم.

وی در خصوص بحران کنونی عراق گفت: متأسفانه هر روز بر جنایت و تفرقه‌انگیزی‌های داعش در عراق افزوده می‌شود و در شرایط فعلی نیاز به همگرایی هر چه بیشتر داریم و به دنبال برقرای آشتی سیاسی و اجتماعی در کشورمان هستیم.

آقای معصوم در پایان با ابراز خرسندی از حضور در ایران و ملاقات با مقامات مختلف کشورمان گفت: دوستی ایران با عراق در مراحل و بحران‌های مختلف، به دولت و ملت عراق به اثبات رسیده است.

بازدیدها: ۲۵

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi