تاریخ انتشار:28 فروردین 1395در 8:13 ق.ظ کد خبر:9399

۵ فوتی و یک مفقود در سیل ۱۶ استان

۵ فوتی و یک مفقود در سیل ۱۶ استان سخنگوی سازمان امداد و نجات آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل زده را تشریح کرد. مکران: سید مصطفی مرتضوی در گفت‌وگو با ایسنا، عملیات سیل و آبگرفتگی طی ۴ روز گذشته در ۱۶ استان لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، ...

۵ فوتی و یک مفقود در سیل ۱۶ استان

سخنگوی سازمان امداد و نجات آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق سیل زده را تشریح کرد.

مکران:

سید مصطفی مرتضوی در گفت‌وگو با ایسنا، عملیات سیل و آبگرفتگی طی ۴ روز گذشته در ۱۶ استان لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، اصفهان، خراسان شمالی و رضوی، کهگیلویه، کردستان، البرز، یزد، آذربایجان شرقی و زنجان را تشریح کرد.

سخنگوی سازمان امداد و نجات با بیان اینکه جمعا طی ۴ روز گذشته ۱۶۶ شهر، روستا و مناطق عشایرنشین تحت تاثیر سیل و آبگرفتگی امدادرسانی شدند، ادامه داد: همچنین به ۹۰۰۰ نفر از متاثران سیل وآبگرفتگی خدمات امداد و نجات لازم ارائه و با برپایی ۷۴۰ دستگاه چادر امدادی، ۳۶۷۰ نفر اسکان اضطراری یافتند.

وی افزود: در جریان امداد رسانی‌ها ۲۰ نفر نیز نجات یافته و به مناطق امن منتقل شدند که نجات ۵ نفر از آنها طی ۳ سورتی پرواز صورت گرفت. همچنین هفت نفر از مصدومان سیل اخیر به مراکز درمانی منتقل شدند و در این میان انتقال هوایی سه بیمار طی ۶ سورتی پرواز انجام شد.

صاعقه علت مرگ دو تن از قربانیان سیل

مرتضوی با بیان اینکه یک تن در مهران –رودخانه گدارخوش همچنان مفقود است، افزود: متاسفانه در این میان پنج نفر(دهلران ۳ نفر، ایلام یک نفر، اندیکا یک نفر) جان خود را از دست دادند که دو تن از آنها به علت صاعقه جان خود را از دست دادند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات افزود: ۳۹ دستگاه خودرو نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شد و تخلیه آب از ۳۷۰ منزل مسکونی صورت گرفت.

وی افزود: همچنین انتقال هوایی ۴۰۰ کیلوگرم اقلام امدادی طی ۴ سورتی پروار در شوشتر صورت گرفت.

مرتضوی گفت: امدادرسانی در خوزستان،لرستان،ایلام و خراسان رضوی ادامه دارد.

وی در توضیح منابع و تجهیزات بکارگیری شده در سیل و آبگرفتگی ۱۶ استان مذکور گفت: ۲۸۵ تیم عملیاتی شامل ۱۳۱۰نفر امدادگر و نجاتگر و ۲۶۶ دستگاه خودروی عملیاتی در جریان امدادرسانی‌ها به کار گرفته شدند.

مرتضوی افزود: همچنین ۸۲ دستگاه موتورپمپ و لجن کش و سه فروند بالگرد بکار گرفته شدند. ۴۴۰۰ تخته پتو، ۱۴۰۰ تخته موکت، ۳۰۰۰ کیلوگرم نایلون، ۱۷۰ شعله والور، ۴۰۰۰ قوطی کنسروجات، ۲۰۰۰ قرص نان، ۱۲۰۰ بطری آ ب معدنی میان سیل زدگان توزیع شد.

بازدیدها: ۱۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi