تاریخ انتشار:۲۸ آذر ۱۳۹۷در ۶:۲۸ ب٫ظ کد خبر:18408

لاریجانی در سفر به جاسک عنوان کرد:نا امیدی نسبت به آینده روشن مکران وجود ندارد

به گزارش خبرگزاری مکران از شرق هرمزگان، بندرجاسک، دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در شورای اداری جاسک و شهرستان های شرق استان هرمزگان هدف  از سفر خود و هیئت همراه را به جنوب شرق کشور، شنیدن صحبت مردم و مسولان عنوان کرد و افزود: ...

به گزارش خبرگزاری مکران از شرق هرمزگان، بندرجاسک، دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در شورای اداری جاسک و شهرستان های شرق استان هرمزگان هدف  از سفر خود و هیئت همراه را به جنوب شرق کشور، شنیدن صحبت مردم و مسولان عنوان کرد و افزود: خیلی از مشکلات بیان شده بدون شک قابل حل است و خوشبختانه نمایندگان محترم شما در مجلس به جد و بصورت فعالانه پیگیر کار هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ناامیدی نسبت به آینده روشن مکران وجود ندارد چراکه توجهات جدی به این منطقه استراتژیک وجود دارد و در این راستا حضور پرثمر و پرکاربرد نیروی دریایی ارتش نشان دهنده اهمیت بالای منطقه و دریای مکران است و الحمدلله حضور دریادلان جمهوری اسلامی ایران باعث جهش و توسعه‌ی سواحل مکران خواهد بود.

دکتر لاریجانی به طرح های مهم و در حال انجام منطقه مکران اشاره و تصریح کرد: بزرگترین پایانه نفتی کشور در این منطقه در حال ایجاد است که این نشانه‌ مهم و خوب است. از روی دیگر هم فعالیت های ستاد اجرایی نیز با محدودیت های قانونی بسیار کمتری نسبت به بخش دولتی مواجه هستند که بسیار مهم و بااهمیت می‌باشد.

دکتر لاریجانی افزود: شخصا با کشورهای دوست و همکار مذاکراتی نسبت به افزایش حجم سرمایه گذاری در کشورمان داشتم و امیدواریم پاسخ های مثبتی را دریافت کنیم.

وی بیان کرد: نگرانی نمایندگان شهرستان نسبت به بیمارستان جاسک بجا و بسیار مهم بود و از این رو حتما این موضوع را با وزیر بهداشت درمیان خواهم گذاشت که ان‌شاءالله به دستاوردهای خوبی در جهت رفع کمبودها و کاستی های مردم در بخش درمان و بهداشت این منطقه برسیم.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مهمترین مسائلی که با آن روبرو هستیم که باید توجه زیادی به آن شود بحث بازسازی مدارس و توسعه زیرساخت های ارتباطی و حمل و نقل است که برای ما بسیار مهم است بطوری که آرامش روحی مردم منطقه مکران باید در تمامی زمینه ها خوب و فراهم باشد، ضمن آن هم از بخش‌های نظامی خواستارم تا آنجایی که امکانش باشد با فعالان میراث فرهنگی و گردشگری همکاری کنند تا آن آثار گردشگری که در مناطق نظامی قرار گرفته‌اند برای بازدید توریسم‌ و گردشگران قابل استفاده باشد.

رئیس قوه مقننه کشور خاطرنشان کرد:همه میدانید که منطقه آزاد تجاری جاسک در صحن مجلس به تصویب نمایندگان رسیده است و مسیر اصلی آن که همان تدوین قانون جهت ایجاد این منطقه می‌باشد طی شده است، همچنین موافقت‌هایی در خصوص گمرک و مبادلات مرزی صورت گرفته است و ما هم موافق گسترش و توسعه آن هستیم.

وی ادامه داد: اما باید به این مهم توجه شود و همچنین شروط و چارچوبهای این مسئله نیز باید تبیین شود، ما خواهان این هستیم که تمام کسانی که در این منطقه زندگی می‌کنند از ظرفیتهای بومی بهره‌مند باشند، که در اینجا نیز باید اصول اقتصادی در نظر گرفته شود که هم منطقه و هم کشور از این ظرفیت‌ها بهره‌مند شوند.

اما باید توجه کرد که شروط و چارچوب هایی برای آن تبیین شود، ما نمی خواهیم کسانی که در اینجا زندگی می کنند، از ظرفیت های بومی بی بهره باشند.

دکتر لاریجانی در ادامه صحبت های خود در شورای اداری جاسک گفت: یکی از نکات مهم استقرار دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران است که همه نمایندگان متفق القول به این مسأله اشاره داشتند، منتهی مراتب بسیاری از پیگیری‌ها نیاز به‌ حضور در پایتخت دارد که باید در جهت پیشبرد اهداف این پیگیری‌ها همیشگی و بصورت جدی باشد.

ریاست مجلس شورای اسلامی کشور ایجاد دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران را در جاسک مثبت ارزیابی کرد و افزود: باید پذیرفت که مرکز استقرار اصلی دبیرخانه توسعه مکران باید در پایتخت باشد، چرا که و قطعاً پیشبرد اینگونه پروژه ها به سادگی تمام رخ نمی دهد و شاید نیاز باشد ساختار دبیرخانه نیز تقویت شود.

حسام بختیار

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP