تاریخ انتشار:۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱۰:۲۱ ق٫ظ کد خبر:10093

جشن رمضان در جنوب کرمان برگزار می شود

جشن رمضان در جنوب کرمان برگزار می شود مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان جشن رمضان با ویژه برنامه های فرهنگی و هنری در جنوب کرمان برگزار می شود. به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ...

جشن رمضان در جنوب کرمان برگزار می شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان جشن رمضان با ویژه برنامه های فرهنگی و هنری در جنوب کرمان برگزار می شود.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حجت الاسلام سید احمد حسینی در نشست شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان افزود: این جشن با هدف نهادینه کردن فرهنگ قرآن و عترت در بهار قرآنی ماه مبارک رمضان و با استفاده از تمامی ظرفیت های فرهنگی و هنری برگزار می شود.
وی بیان کرد: در این نشست برنامه هایی همچون نمایشگاه قرآن و عترت در نیمه اول ماه مبارک رمضان با محوریت مساجد، محفل انس با قرآن کریم و نشست های تدبر و تفسیر به صورت یک محفل در هر شهرستان، اجرای نمایش های خیابانی در صورت اعلام آمادگی گروه های تئاتر برگزار می شود.
وی گفت: سایر برنامه های این جشن شامل نشست های تخصصی علمی و قرآنی، شب شعر، خاطره و داستان سرایی قصص قرآنی، اکران و نمایش فیلم کوتاه و بلند ارسالی از سوی دفتر تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت با محوریت پخش در مساجد می باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با اشاره به برگزاری آیین قدردانی از فعالان حوزه قرآن و عترت و تجلیل از پنج فعال قرآنی در این جشن تصریح کرد: در این جشن نیز مسابقات قرآن و نهج البلاغه توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان با همکاری صدا و سیمای مرکز استان برگزار می شود.
وی ادامه داد: در مسابقات قرآن و نهج البلاغه هر روز به چهار برنده هدیه داده خواهد شد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار جیرفت در ادمه این نشست گفت: امروز متاسفانه کسی به فکر غذای روح فرزند خود نیست و فرزندان گرفتار مشکلات متعدد هستند که باید خانواده ها در خصوص نیازهای روحی آنها چاره اندیشی کنند.
محمود سالاری افزود: ضروری است در شورای فرهنگ عمومی راهکارهایی برای کنترل فضای مجازی ارائه شود.
وی با اشاره به نقش رابطه دوستی والدین با فرزندان برای دور نگه داشتن آنها از آسیب های اجتماعی تصریح کرد: برنامه های صمیمی در فصل تابستان می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد.
وی با اشاره به ضرورت بیان احکام در ماه مبارک رمضان بیان کرد: باید در ماه مبارک رمضان برای روستاها برنامه ریزی فرهنگی شود تا آسیب های اجتماعی کم شود.
رئیس اداره آموزش و پروروش جیرفت نیز گفت: بهترین ظرفیتی که در ماه مبارک رمضان می تواند در کاهش آسیب های اجتماعی موثر باشد مبلغان دینی هستند.
احمد اسکندری افزود: باید پیش از حضور مبلغان دینی در شهرستان های جنوبی استان نشستی با آنها برگزار و مشورت لازم در جهت کاهش آسیب های اجتماعی به آنها داده شود.
وی ادامه داد: در آیین ارتحال امام راحل گروه هایی از آموزش و پرورش در این آیین شرکت خواهند کرد.
شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبارجنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیرپوشش دارد.

بازدیدها: ۲۲

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi