تاریخ انتشار:۱۴ اسفند ۱۳۹۶در ۹:۰۵ ق٫ظ کد خبر:17274

مدیر حراست دانشگاه پیام نور هرمزگان؛”غنای فرهنگی “، امنیت را تضمین خواهد کرد

"هرچه فرهنگ و تفکر افراد یک جامعه غنی تر و پربارتر باشد به دنبال آن امنیت نیز نمود بیشتری پیدا و جامعه به سمت و سوی تعالی سوق پیدا خواهد کرد." به گزارش مکران بعبدالجلیل حاجبی مدیر حراست پیام نور استان هرمزگان ضمن بیان این مطلب ...

“هرچه فرهنگ و تفکر افراد یک جامعه غنی تر و پربارتر باشد به دنبال آن امنیت نیز نمود بیشتری پیدا و جامعه به سمت و سوی تعالی سوق پیدا خواهد کرد.”

به گزارش مکران بعبدالجلیل حاجبی مدیر حراست پیام نور استان هرمزگان ضمن بیان این مطلب عنوان داشت؛ رسانه ها در عصر حاضر شالوده و زیربنای خط فکری در جامعه را تدوین می کنند و می توان گفت قدرتمند ترین ابزار عصر کنونی می باشند.وی اظهار داشت؛ در جامعه ای که سطح علمی افراد بالاتر و نمایان تر باشد، پیشرفت، قدرت و استقامت نیز به همان میزان افزایش پیدا خواهد کرد.لذا نسل جوان باید به این سمت و سو حرکت کند و با افزایش آگاهی های خود در خصوص مسائل روز که مردم نیز به طور مستقیم با آن روبه رو هستند و درک صحیح از آن، نحوه برخورد با این گونه مسائل را دریابد و از فرصت ها و چیزهایی که به دست می آورد در جهت آگاهی بخشی و افزایش سطح فکری خود و جامعه استفاده کند.

حاجبی در در هفتمین جشنواره نشریات دانشجویی پیام نور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما بیان کرد؛ نشریات دانشجویی غنای فرهنگی را در نسل جوان و پویای جامعه ایجاد می کنند و نقشه راهی هستند برای خط دهی فکری افراد اجتماع.

وی در ادامه افزود؛ از دیگر خصوصیات وجودی نشریات و رسانه ها در دانشگاه ها و مراکز علمی، افزایش سطح سواد رسانه ای و قدرت تحلیل مسائل روز کشور استو این امر موجب می شود فرد با نگاهی عقلانی با آن ها روبه رو شود و شتاب زدگی را در امور و اولویت های خود قرار ندهد همچنین بصورت احساسی عمل نکند؛ بدون شک عملکرد عقلانی و آگاهی داشتن از اینگونه مسائل رشد فکری را به همراه دارد و به دنبال آن امنیت را نیز یدک خواهد کشید.

حاجبی در ادامه گفت: رسانه هایی که در دل مراکز علمی و دانشگاهی شکل می گیرند از نظر کیفی در سطح بالایی قرار دارند و می توانند افرادی را تربیت کنند که حافظ منافع جمعی باشند.

مدیر حراست دانشگاه پیام نور استان هرمزگان از دیگر دلایل اهمیت رسانه های دانشجویی را این گونه بر شمرد که؛ به دلیل جوان بودن مخاطبان آن ها و همچنین با استعداد بودن قشر جوان، می توان از آن به عنوان بازوی کمکی در حفظ تفکرات انقلابی استفاده کرد.

از سویی خارج از محیط های دانشگاهی نیاز جامعه به افراد تحلیل گر و متفکر در خصوص خوراک دهی فرهنگی بسیار گسترده می باشد و فعالان نشریات دانشجویی می توانند با تجربیاتی که از طرق مختلف کسب می کنند، بصورت هدفمند در جامعه به اشاعه فرهنگ غنی، مثبت و مطابق روحیات انسانی و انقلابی بپردازند.

این مقام مسوول با بیان اینکه سواد رسانه ای عاملی برای کاهش خطرات امنیتی و اجتماعی است، گفت: رسانه ها و به خصوص نسل جوان با فراگیری مباحث مرتبط با آن توان جلوگیری ازبروز بحران را درجامعه رقم بزنند.

حاجبی افزود: در عصری که اخبار دروغ، مخرب و ناقص از طرق مختلف به دست مخاطب می رسد رو به افزایش است. تحلیل و درک رسانه ای می تواند عاملی برای حفظ امنیت یک جامعه باشد و چه بسا تربیت نسل با سواد از وظایف محافل آموزشی است، در این خصوص دانشگاه ها و دانشجویان علاقمند و مستعد نشان داده اند که طالب آن هستند، لذا می طلبد که با حمایت بیشتر برای ارتقاع کمی و کیفی سواد رسانه ای در کشورتلاش کنیم./روابط عمومی دانشگاه پیام نور هرمزگان

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi