تاریخ انتشار:۱۶ تیر ۱۳۹۸در ۱:۱۵ ب٫ظ کد خبر:20120

هماهنگی بین دستگاه ها لازمه توسعه است

شهردار بندرعباس عنوان کرد: اگر  مدیریت هماهنگ را بین دستگاها اجرایی و شهرداری‌ها و دهیاری اجرا شود می‌توان راه توسعه پایدار را بهتر پیش ببریم   به گزارش مکران، امینی زاده نیز بیان داشت: افزایش جمعیت به عنوان یک مولفه اساسی اقتدار در دنیا مطرح است. ایران ...

شهردار بندرعباس عنوان کرد: اگر  مدیریت هماهنگ را بین دستگاها اجرایی و شهرداری‌ها و دهیاری اجرا شود می‌توان راه توسعه پایدار را بهتر پیش ببریم

 

به گزارش مکران، امینی زاده نیز بیان داشت: افزایش جمعیت به عنوان یک مولفه اساسی اقتدار در دنیا مطرح است. ایران هم در ۴۰ سال گذشته رشد دو برابری جمعیت را تجربه کرده است که این یک موهبت الهی محسوب می‌شود.

شهردار بندرعباس عنوان کرد: این مولفه قدرت اثرات مختلفی را در جامعه گذاشته است. توسعه تکنولوژی و صنعت نیز باعث شده است که سطوح انتظارات این جمعیت (چه در شهرها و چه در روستاها) متفاوت باشد.

امینی زاده تشریح کرد: علت این است که مردم در انفجار اطلاعات دسترسی به اطلاعات بسیاری را پیدا کردند. دست یافتن به اطلاعات متنوع، سطوح انتظارات را افزایش داده تا جایی که محدوده فعالیت و امکانات وخدمات نظام پاسخگوی انتظارات مردم نیست.

وی تصریح کرد: بعد از انقلاب صنعتی، نسبت جمعیت شهرها به روستاها در جهان تقربا ۳۰ به ۷۰ بوده و در پایان قرن ۲۰ جمعیت شهرها و روستاها تقریبا به صورت ۵۰ -۵۰ در کشورهای مختلف تغییر کرد یعنی سیر مهاجرت روستاها به شهرها را شاهد هستیم.

وی اظهار کرد: اگر پایداری در روستاها و شهرها ایجاد نشود یعنی بر اساس یک برنامه منسجم پایدار برای روستاها و شهرها برنامه ریزی نکنیم مهاجرت روز به روز افزایش پیدا خواهد کرد یعنی ما بایستی با یک نظام پایدار مشکلات و انتظارات را حل و برآورده کنیم.

امینی زاده با بیان اینکه پایداری چند عامل دارد که باید به آن توجه شود، تشریح کرد: برای حل این مشکل ناچار به رجوع به یک برنامه توسعه پایدار هستیم که این برنامه پایدار چند مولفه دارد.

وی ادامه داد: اولین مولفه توجه به اقتصاد پایدار است. در هر مکانی که رونق اقتصادی بیشتر وجود داشته باشد و اشتفال خرد و کلان برای مردم ایجاد شود پایداری برای مردم نیز بیشتر خواهد بود.

شهردار بندرعباس عنوان کرد: مولفه دوم پایداری در خدمات است که در اشکال مختلف نمود پیدا می‌کند. آموزش وبهداشت از جمله این خدمات است که اگر وجود داشته باشد شاهد یک پایداری نسبی در روستاها خواهیم بود.

امینی زاده تشریح کرد: دسترسی به خدمات و امکانات دیگر مولفه‌های پایداری در روستاها است. حمل و نقل یک موضوع بسیار مهم در این حوزه محسوب می‌شود. اگر مدیران به این مولفه توجه کنند موجب آسان شدن دسترسی‌ها می‌شود و در نتیجه از این مهاجرت‌ها جلوگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: توجه به مسائل زیست محیطی از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

امینی‌زاده اظهار کرد: هیچ کسی نمی‌تواند به مردم کمک کند جز جامعه محلی همان روستا. کسانیکه برآمده از دل مردم هستند می‌توانند پیشنهادات مناسبی را با پشتیبانی دولت برای رفع مشکلات ارائه کنند.

شهردار بندرعباس عنوان کرد: نیاز است که برنامه ریزی در قالب جامعه محلی انجام شود و در این بخش حمایت حاکمیت از مصوبات این جامعه محلی که در قالب دهیاران و شهرداران هستند ضروری است.

امینی زاده با ذکر این نکته که منابع پایدار جهت رسیدن به این اهداف نیز بسیار با اهمیت است، تشریح کرد: این منابع با حمایت‌های استاندار هرمزگان رو به توسعه است اما هنوز سطح انتظارات حاکمیت و مردم را نمی‌تواند به صورت صد در صدی حل کند.

وی با تاکید بر اهمیت هماهنگی بین بخشی، تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در مدیریت شهرها و روستاها وجود دارد اختیارات متعدد در بخش‌های متعدد است. اگر ما نمی‌توانیم مدیریت یکپارچه‌ای اجرا کنیم اما می‌توانیم مدیریت هماهنگ را در بخش‌های مختلف اجرا کنیم.

 

بازدیدها: ۷۹

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi