تاریخ انتشار:۱۸ اسفند ۱۳۹۹در ۴:۲۵ ب٫ظ کد خبر:22175

بهره برداری از پروژه آبخیزداری پل پیران شهرستان جیرفت در دومین روز از هفته منابع طبیعی

‍ ‍ ⭕بهره برداری از پروژه آبخیزداری پل پیران شهرستان جیرفت در دومین روز از هفته منابع طبیعی 🔸عصر امروز در دومین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، حجت الاسلام و المسلمین سید بهروز حسینی زاده ...

‍ ‍ ⭕بهره برداری از پروژه آبخیزداری پل پیران شهرستان جیرفت در دومین روز از هفته منابع طبیعی

🔸عصر امروز در دومین روز از هفته منابع طبیعی و آبخیزداری با حضور مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، حجت الاسلام و المسلمین سید بهروز حسینی زاده مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی و قیصری رئیس حوزه قضایی بخش ساردوئیه پروژه سنگی ملاتی حوزه آبخیز پل پیران بخش ساردوئیه شهرستان جیرفت به بهره برداری رسید.

🔸مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان در حاشیه این مراسم گفت: امروزه اهمیت و نقش ویژه پروژه‌های آبخیزداری و آبخوانداری بر هیچ‌ کس پوشیده نیست، در همین راستا از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی برای اجرای این پروژه ها در نظر گرفته شده است.

🔸حمزه احمدی اضافه کرد: مساحت مجموع حوزه‌های آبخیز جنوب کرمان ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار بوده و عملیات اجرایی طرح‌های حوزه آبخیزداری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بر اساس یک برنامه مدون در حال انجام است.

🔸مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان اظهار داشت: پروژه آبخیزداری و آبخوانداری حوزه آبخیز پل پیران ساردوئیه شهرستان جیرفت با حجم مخزن ۵۰۰۰ هزار متر مکعب امروز به بهره برداری رسید.

 🔶وی گفت: در هفته منابع طبیعی و آبخیزداری عملیات اجرایی و بهره برداری از ۲۲ پروژه آبخیزداری و آبخوانداری با حجم عملیاتی ۲۳۴۳۹۹ مترمکعب از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در ۷ شهرستان جنوبی انجام می شود.

🔶حمزه احمدی اظهار داشت: بیش از ۱۵۰۰ خانوار در هفت شهرستان جنوبی از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند می شوند و همچنین زمینه اشتغال ۴۱۷ نفر نیز فراهم است.

🔶وی تصریح ڪرد: این طرح ها شامل عملیات مڪانیڪی نظیر بندهای سنگی‌ملاتی، خاڪی بوده ڪه با هدف ڪنترل سیلاب های مخرب، باعث تغذیه سفره‌های آب‌ زیر زمینی، آبدهی چاه‌ها، قنوات و احیای عرصه‌های منابع طبیعی می‌شود.

🔸احمدی در پایان عنوان کرد: طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان شامل عملیات مکانیکی، بیومکانیکی، بیولوژیکی و مطالعات در ۲۰ حوزه آبخیز در حال اجرا و بهره برداری می باشد.

✅گفتنی است حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینی زاده مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه، مهندس شاهرخی معاون ابخیزداری، مهندس رحیمی نیا معاون حفاظت و امور اراضی، و چندین تن از روسای مستقل ستادی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان، مهندس مشایخی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان جیرفت و مهندس مشایخی شورای شهر جیرفت نیز در این مراسم حضور داشتند.

بازدیدها: ۲۰۵

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi