تاریخ انتشار:۱۶ شهریور ۱۳۹۴در ۴:۵۷ ق٫ظ کد خبر:6986

افتتاح ۱۷ مسجد در استان هرمزگان

به گزارش خبرنگار مکران از میناب :مسجد جامع ولیعصر در شهرستان میناب به نمایندگی ۱۶ مسجد دیگر در استان ، با حضور آیت الله نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس، خاکسار معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور ، مدیرکل کمیته امداد استان و ...

۲۰۱۵-۰۹-۰۶ ۱۸٫۴۷٫۴۸
به گزارش خبرنگار مکران از میناب :مسجد جامع ولیعصر در شهرستان میناب به نمایندگی ۱۶ مسجد دیگر در استان ، با حضور آیت الله نعیم آبادی امام جمعه بندرعباس، خاکسار معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور ، مدیرکل کمیته امداد استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی ، افتتاح شد.
خاکسار معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور گفت: امروز ۱۷ مسجد در استان هرمزگان با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و۹۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.
وی افزود: از این مبلغ ، یک میلیارد و ۳۹۳ میلیون و ۷۵۵ هزار تومان کمک خیرین مسجد ساز ، مبلغ ۸۰۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان مشارکت مردم و مابقی تشویقی زکات و معادل استانداری تامین شده است.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد ادامه داد که : از ابتدای سال تا کنون ۶۵ مسجد در استان احداث شده که ۷۰ درصد هزینه های آن را خیرین و ۳۰ درصد با مشارکت مردم بوده است.
خاکسار با بیان اینکه مهمترین وظیفه کمیته امداد مبارزه با فقر است ، افزود: فعالیت ما بیشتر در زمینه های خدماتی اقتصادی ، فرهنگی، اجتماعی و معیشتی می باشد .
وی توجه به ساخت مساجد در مناطق محروم را از خدمات کمیته امداد در بخش فرهنگی دانست و گفت: ساخت مسجد به عنوان یک محلی که کارکرد های مختلف دینی دارد می تواند پیام آور این موضوع باشد که با محوریت مسجد ، مشکلات مردم حل شود.
از این ۱۷ مسجد ۱۱ باب در شهرستان بندرعباس ، ۵ باب درشهرستان میناب و یک باب درشهرستان حاجی آباد واقع شده است.
مسجد جامع ولیعصر شهر تیرور میناب با زیربنای ۶۴۰ متر و اعتبار ۷۵۱ میلیون تومان که از این مبلغ ۴۸۲ میلیون تومان مشارکت مردم شهر تیرور ، ۱۱۷ میلیون کمیته امداد از محل تشویقی زکات و۳۷ میلیون تومان توسط خیرین می باشد افتتاح و به بهره برداری رسید.

بازدیدها: ۳۴

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi