تاریخ انتشار:۲۲ آبان ۱۳۹۵در ۸:۰۴ ق٫ظ کد خبر:13191

سیدجواد میرعرب ؛ بدون تردید با وجود ترامپ فشار بر ایران بیشتر خواهد شد…

پیامد انتخاب ترامپ : ترامپ بعد از اطمینان از پیروزى در جمع کمپین انتخاباتیش به یک نکته راهبردى و استراتژیک اشاره کرد، او با صراحت تمام گفت: منافع امریکا رأس سیاست هاى من است و بر منافع همه کشورها اولویت دارد. پیام سخن او از منظر ...

پیامد انتخاب ترامپ :

ترامپ بعد از اطمینان از پیروزى در جمع کمپین انتخاباتیش به یک نکته راهبردى و استراتژیک اشاره کرد، او با صراحت تمام گفت: منافع امریکا رأس سیاست هاى من است و بر منافع همه کشورها اولویت دارد.
پیام سخن او از منظر سیاسی آنست که قطعاً او بدنبال اشتراک منافع با هیچ کشورى نخواهد بود، و اگر با هر کشورى در هر زمینه اى اعم از سیاسی، اجتماعى، اقتصادى، نظامى و … همکارى داشته باشد بطور قطع ابتدا باید منافع امریکا تأمین و تضمین شود؟! او فقط بدنبال سیاست برد براى امریکا خواهد بود، تحلیل سیاسی این راهبرد اینست که هر کشورى که در مراودات و سیاست هایش منافع امریکا را تأمین و تضمین نکند! کنار زده خواهد شد، و اگر منافع امریکا را بخطر بیاندازد دشمن تلقى خواهد شد؟! با این رویکرد آینده سختى در انتظار ایران خواهد بود و بدون تردید فشار بر ایران بیشتر خواهد شد، به گمان من با چراغ سبزى که ترامپ به پوتین نشان داد، باید منتظر همکارى دو کشور بود و این یعنى روسیه مانند گذشته از ایران حمایت نخواهد کرد؟! و بنظر میرسد شروع بکار ترامپ با وارد کردن شوک اقتصادى به ایران و تنبیهات شدید همراه باشد، و خاورمیانه خصوصاً کشورهاى حاشیه خلیج فارس با التزام تأمین منافع امریکا در منطقه بالقوه میتوانند به عامل فشار علیه ایران تبدیل شده و مزاحمت هایى را در بخشهاى مخلتف براى ایران ایجاد کنند! و سر آخر اینکه اگر ایران بدنبال اقتدار خود در جهان و منطقه است تغییر یا اصلاح برخى سیاست ها اجتناب نا پذیر است.

سیدجواد میرعرب : ( کارشناس ارشد مدیریت EMBA گرایش استراتژیک )

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi